Rise Online Yeni Sistemi YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP

Rise Online World Yeni Sistemi NFT Market Etkinliğini Açıkladı.

Rise Online World 22.07.2021 tarihinde paylaştığı etkinlik içeriği ile Kripto para ile hediyeler verileceği ve NRF Marketin Açıldığını belirtti.

Peki Bu NFT Market detayları neler gelin birlikte göz atalım.

KRİPTO BOSS ETKİNLİKLERİ

Rise Online World, Rokosoft firması ile çözüm ortaklığı yaparak blokzincir teknolojisini oyununa entegre ediyor. Oyun içindeki kozmetik eşyaların NFT olarak alınıp satılacağı NFT Pazar alanının yanı sıra Roco jetonunun da oyun içinde kullanılacağı entegrasyon çalışmaları başladı. Artık oyuncular oyun içinde tüm canavarlardan Roco jetonunu drop olarak alabilecek. Bu sayede gerçek dünya geliri elde ederken NFT Pazar alanından nadir kozmetik eşyalar da satın alabilecekler.

Rise Online World, dönemsel olarak yapacağı etkinliklerde oyunculara ödül olarak Roco, Bitcoin, Ethereum, Avax gibi ödüller verecek. Vitalik Boss’unu yenerek ethereum kazanırken, Satoshi Boss’una karşı verecekleri amansız mücadelede de Bitcoin kazanabilecekler. 

Oyna ve Kazan felsefesini sizler için bir adım daha ileriye taşıyoruz. Bu büyük mücadelenin kahramanı olmak için sizleri de bu büyük destanın bir parçası olmaya davet ediyoruz. Rise Online World, devrim niteliğinde bir dönüşüme hazırlanıyor. Bu dönüşümü de Avax ağında gerçekleştirecek. Düşük komisyon ve yüksek hız avantajı ile Avax ağı kullanıcılar için en iyi çözümü sunuyor. 

NFT MARKET AÇILDI

NFT (non-fungible token), benzersiz bir dijital öğeyi temsil edebilen ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyen, blok zinciri adı verilen dijital defterdeki bir veri birimidir. NFT'ler sanat, ses, video, video oyunlarındaki öğeler ve diğer yaratıcı çalışma biçimlerine benzer dijital dosyaları temsil edebilir. Bu dijital dosyaların kendileri sonsuz bir şekilde yeniden kopyalanabilirken, onları temsil eden NFT'ler ise temel blok zincirlerinde izlenir ve alıcılara sahiplik kanıtı sağlarlar. Ethereum, Avax, BSC gibi blok zincirlerinin her birinin NFT kullanımlarını tanımlamak için kendi jeton standartları vardır. NFT, benzersiz bir dijital öğeyi temsil edebilen, blok zincirinde (dijital defter) depolanan bir veri birimidir. Bitcoin ve birçok ağ veya yardımcı program belirteci gibi kripto para birimlerinin aksine, NFT'ler kriptografik bir belirteçtir ve karşılıklı olarak değiştirilemez.

NFT’NİN DİĞER KRİPTO PARALARDAN FARKI NE?

“Non-Fungible Token”, bölünemeyen ve aynısından bir daha üretilmesi mümkün olmayan dijital varlık (token) anlamına geliyor. “Fungible” olan Bitcoin ve Ether gibi kripto paraların aksine, NFT’ler benzersiz dijital varlıklardır. Bir örnekle açıklamak gerekirse bugün bir Bitcoin’i veya Ether’i parçalara bölerek satın alabilir ve aynı kripto parayı kendi biriminde takas edebilirsiniz. Ancak özel bir dijital varlık olan NFT, bir benzeri olmadığı için başka bir token ile takas edilemiyor. İçsel değeri ise üreticisi veya yatırımcısı tarafından belirleniyor. NFT üretebilmek için ihtiyaç olan tek şey dijital kripto para cüzdanı. NFT olarak üretilmek istenen dosya, bu platformlar aracılığıyla IPFS sistemine yükledikten sonra NFT’nin değiştirilemeyecek parametreleri belirleniyor. NFT’den kaç tane üretileceği, fiyatı, bir sonraki satışında ne kadar pay ödenmesi gerekeceği gibi özellikleri belirlendikten sonra blockchain ağının işlem ücreti ödenerek NFT’ler üretilmiş oluyor. İşlemin tamamlanmasıyla beraber NFT’ler, kripto para cüzdanına aktarılarak üretimin gerçekleştirildiği tüm blockchain’de kayıt altına alınıyor.

Hızla gelişen oyun sektörü, yeni iş modelleri ve özelliklerinin gelişimine açık en verimli sektördür. Özellikle oyun sektöründe varlıkların değeri, deneyimiyle eşdeğerdir. NFT, oyuncular için kendi deneyimlerini oluşturup bundan para kazanabilecekleri yeni bir yol sunuyor. Bugüne kadar tüm güç, oyun şirketlerindeydi fakat NFT ile güç oyuncunun eline geçebilir. Artık oyuncu odaklı ekonomilerin tamamı kripto para ve NFT’ler ile oluşturulabilir. Rise Online World, bu finansal özgürlüğü kullanıcılarıyla buluşturuyor. oyun içi para birimlerinin gerçek dünya aktarımına sahip bir NFT’ye dönüştüğünü düşünün. Oyunculara, oyun içindeki eşyalara gerçek  bir şekilde sahip olma şansı verilmesi, bir sonraki oyun ya da harcama için ekstra heyecan yaratıyor. Koleksiyon parçası olarak değerli olmasının nedeni duygusal ve kültürel bir anı olmasıdır. NFT sizin için değerli olanı ölümsüzleştirme şansı veriyor. 

NFT BİR YATIRIM ARACI MIDIR?

NFT’ler tasarımları gereği diğer kripto para birimlerinden farklı ve değerlerini emir tahtasından çok eseri üreten kişi veya yatırımcısı belirliyor. Yatırım konusu, dijital sanat eseri üzerinden yorumlanacak olursa, fiziksel sanat eserine yatırım yapmaktan çok da farkı yok. Benzer şekilde koleksiyon parçası olarak satın alınan bir varlığın değerini, o varlığın ne kadar nadir olduğu, yaşı ve kozmetiği gibi parametreler belirliyor.

Rise Online World, devrim niteliğinde bir değişime imza atıyor. Oyun içinde kullanılabilir nadir kozmetik eşyaların alım satımı “NFT” olarak yapılabilecek. Bu sayede oyuncular çok az kişide bulunan çok nadir eşyalara sahip olma imkanını yakalarken aynı zamanda NFT Marketlerde bu ürünleri NFT olarak geri satabilecekler. Bu sayede şeffaf ve güvenli bir şekilde blokzincir ağı üzerinde alım satımlar gerçekleştirilecek. Bir anlamda oyundaki değerli kozmetik eşyaların NFT’ye dönüşerek satılabileceği bir NFT borsası ortaya çıkacak. Oyuncular bu sayede “Oyna ve Kazan” felsefesinin gerçek dünya değerine dönüşümüne şahit olacaklar. Gelin bu büyük dönüşümü hep beraber deneyimleyelim.  

 


Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI ×

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?